Seminaras „Mokykla be rasizmo – už pilietinę drąsą“

Landestreffen „Schule mit Courage – Schule gegen Rassismus“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Seminaras „Mokykla be rasizmo – už pilietinę drąsą“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)

Vasario 16-osios gimnazijai 2006 m. buvo suteiktas oficialus mokyklos „Be rasizmo – už pilietinę drąsą“ statusas. Gimnazija prisijungė prie mokyklų, aktyviai kovojančių prieš diskriminaciją, mobingą ir smurtą, bandančių užkirsti kelią dešiniajam ekstremizmui ir skatinančių pilietiškos visuomenės vystymąsi, tinklo. Aktyvūs šio tinklo nariai bendruose renginiuose keičiasi informacija ir ieško idėjų, kurias galėtų įgyvendinti savo mokyklose.
Rugsėjo 20 d. Lea S. ir Viktorija J., mūsų gimnazijos dvyliktokės, dalyvavo Frankfurte vykusiame susitikime „Mokykla be rasizmo – už pilietinę drąsą“. Heseno žemės mokyklų atstovai susitiko su žmogaus teisių aktyviste ir fotografe, Unvar švietimo iniciatyvos bei Ofenbacho miesto vaikų ir jaunimo parlamento nariais. Daugiausia buvo kalbama apie diskriminaciją, socialinę atsakomybę ir politikų vaidmenį šiame kontekste. Po pietų gimnazistės dalyvavo seminare apie sąmokslo teorijas.

AGe

Landestreffen „Schule mit Courage – Schule gegen Rassismus“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Seminaras „Mokykla be rasizmo – už pilietinę drąsą“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Landestreffen „Schule mit Courage – Schule gegen Rassismus“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Seminaras „Mokykla be rasizmo – už pilietinę drąsą“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Landestreffen „Schule mit Courage – Schule gegen Rassismus“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Seminaras „Mokykla be rasizmo – už pilietinę drąsą“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Landestreffen „Schule mit Courage – Schule gegen Rassismus“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)
Seminaras „Mokykla be rasizmo – už pilietinę drąsą“ (Foto: Dr. G. Hoffmann)