Jaunųjų daržininkų būrelis

Schulgartenaktivitäten im Spätsommer und Herbst 2022 (Foto: Dr. A. Weber)
Jaunųjų daržininkų būrelis (Foto: Dr. A. Weber)

Nuo rugsėjo mėnesio vyksta Jaunųjų daržininkų būrelio užsiėmimai (vadovė dr. Anka Weber). Mokiniai rūpinasi sodu, tyrinėja dirvožemį, gyvūnus, augalus ir, žinoma, nuima derlių. Iš neįtikėtinų formų topinambų gimnazijos virėjai pietums pagamino azijietišką patiekalą su ryžiais. Septintokai iš didžiulio moliūgo virė sriubą, o būrelio nariai iš savo pačių užaugintų bulvių gamino košę.
Laistymo sistema, kurią įrengė gimnazijos ūkvedys Robertas Kaikaris, ir pagalbininkų rankos padėjo mokyklos daržui suklestėti po itin karštos vasaros. Užaugo mokinių pasodinti pomidorai, avietės ir moliūgai, kai kurie augalai, vilioję vabzdžius nektaru ir žiedadulkėmis, vis dar žydi. Prasidėjus šaltajam metų laikui, gimnazistai mokysis mulčiuoti, kraus lapus, tyrinės gamtos reiškinius laboratorijoje (gamtos mokslų kabinete) ir ruoš advento bei Kalėdų rankdarbius.
AGe