Jaunosios pianistės

Jaunosios pianistės (asm. albumas)
Jaunosios pianistės (asm. albumas)

Vasario 10 d. į Vasario 16 –osios gimnaziją atvyksta seserys KAJA ir KLĖJA KAŠUBAITĖS. Kaja ir Klėja yra jaunos pianistės (g. 2008 ir 2010 m.), jau spėjusios įgyti didžiulės koncertinės patirties bei pelnyti daugelio tarptautinių konkursų laureatų vardus solo bei fortepijoninio dueto kategorijose (laimėti konkursai Prancūzijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Indonezijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Rusijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Maltoje, Serbijoje, Kroatijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Ukrainoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje). Laimėjimų sąraše 13 GRAND PRIX ir 68 pirmosios vietos fortepijono SOLO kategorijoje bei 9 GRAND PRIX bei 19 pirmų vietų FORTEPIJONINIO DUETO kategorijoje. Dėl tėčio profesijos šeima nuolat gyvena skirtingose pasaulio šalyse. Kaja gimė Maskvoje, Klėja Lietuvoje, vėliau su šeima trejus metus gyveno Danijos sostinėje Kopenhagoje. Nuo 2018 m. iki karo pradžios 2022 m. vasarį beveik ketverius metus praleido Ukrainoje, Kijeve, mokėsi V.Kosenko muzikos mokykloje (Viktorijos Diubenko fortepijono klasė).
Mergaitės grojo su 6 simfoniniais bei kameriniais orkestrais Lietuvoje, Latvijoje bei Ukrainoje, dalyvavo pripažintuose tarptautiniuose muzikos festivaliuose: Pažaislio festivalyje Kaune (2022), M.K.Čiurlionio (2017-2022), „Pasaulio balsai“ Palangoje, Šv. Jurgio meno sezone Marijampolėje (2018), Jaunųjų atlikėjų festivalyje „Kaunas“ Kauno filharmonijoje (2017, 2018), „Sausio mėnesio muzikiniai vakarai“ Breste (2020), Baltarusijoje, grojo Varšuvos Karalių rūmuose (2020). Už puikius rezultatus Klėjai buvo paskirta MAXIMOS stipendija 2019-2020 bei 2020-2021 metams ir suteiktas „Lietuvos Maksimalisto“ vardas. Kaja – penkių Ukrainos solfedžio olimpiadų laureatė (ukrainiečių kalba). Nuo 2018 m. mergaitės bendradarbiauja su Ukrainos Prezidento Leonido Kučmos vardo fondu, už aukštus meninius pasiekimus yra apdovanotos Ukrainos Prezidento Garbės raštais. 2020 bei 2021 m. abi dukart tapo Kijevo miesto mero Vitalijaus Klyčko stipendijų laimėtojomis. Klėja taip pat yra ir Mstislavo Rostropovičiaus fondo stipendininkė 2023 metams.
2022 m. kovo 11 d. Vilniaus Rotušėje už aukščiausius rezultatus bei Vilniaus miesto garsinimą mergaitėms įteiktas Vilniaus miesto savivaldybės Mažasis Kristoforas.
Nuo 2022 m. rugpjūčio gyvena Berlyne, mokosi tarptautinėje Metropolitan mokykloje, taip pat nuo rudens semestro studijuoja Berlyno menų universitete (UdK) / Julius Stern institute pas žymų pianistą prof. Markus Groh.

SI

Jaunosios pianistės (asm. albumas)
Jaunosios pianistės (asm. albumas)
Jaunosios pianistės (asm. albumas)
Jaunosios pianistės (asm. albumas)