„Erasmus +“ programa

„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)

Aš, vienuoliktokė Ieva L., jau beveik prieš metus užsiregistravau dalyvauti ,,Erasmus +” programoje. Tai Europos Sąjungos programa, skirta remti švietimą, mokymą, jaunimą ir sportą Europoje ir už jos ribų. Mūsų mokykloje „Erasmus +“ įgyvendinimą koordinuoja mokytojas Povilas Villuveit.
Nuotoliniu būdu jau dalyvavau konferencijose, susitikime, vykusiame Vokietijoje, keliavau į Ispaniją ir visai neseniai grįžau iš Šiaurės Makedonijos. Prieš keliaujant į bet kokią šalį yra sudaromas planas ir paskiriama tam tikra tema, o kelionės pabaigoje kiekvienos komandos nariai kuria videoklipą. Šį kartą turėjo būti pristatytos turistų lankomiausios vietos.
Kai atvykome į Šiaurės Makedoniją, mus, programos dalyvius, suskirstė į penkias komandas. Tuomet kiekviena grupė gavo sąrašą su trimis turistų labiausiai lankomomis vietomis, kurias komandos privalėjo apžiūrėti. Tikslas – pamatyti ir kuo daugiau sužinoti apie šalį ir užrašyti savo įspūdžius.
Mes aplankėme tris miestus: Tetovo, Skopje ir Ohrid. Mano manymu, Ohrid miestas buvo įspūdingiausias. Visą kelionę labai daug dirbome, daug filmavome, tačiau mums netrūko ir laisvo laiko. Skaniai valgėme, spėjome nuvažiuoti į kalnus ir ten pasilinksminti, nueiti pasivaikščioti po miestą, susipažinti su kitos šalies kultūra. Sunkiausia buvo kartu su komandos nariais sumontuoti videoklipą.
Ši programa mane labai nustebino. Nesitikėjau tiek daug pamatyti, tiek daug suprasti ir išgyventi. Todėl šią programą rekomenduoju mokiniams, norintiems pakeliauti po Europą, nebijantiems bendrauti bei norintiems susipažinti su kitų šalių jaunimu.
Ieva L. (11 kl.)

„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)
„Erasmus +“ programa (Foto: Ieva L., 11 Kl.)