Mūsų devintokas – Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatas!

Mūsų devintokas – Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatas! (Foto: A. Geibel)
Mūsų devintokas – Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatas! (Foto: A. Geibel)

Kovo 16–17 dienomis Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams. Į keturioliktąją olimpiadą atvyko geriausi 9–12 klasių lietuvių kalbos žinovai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių.
Vokietijos Vasario 16-osios gimnazijai šiais metais atstovavo devintokas Dovydas M. Jis Lietuvoje, Šiauliuose, mokyklą lankė trejus metus, pradinę mokyklą baigė Vokietijoje ir nuo penktos klasės mokosi mūsų gimnazijoje. Gimnazistą nuo penktos klasės lietuvių kalbos ir literatūros moko ir olimpiadai paruošė mokytoja Asta Geibel.
Užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai rašė samprotavimo rašinį, atliko kalbos vartojimo testą, kalbėjo iš anksto pasirinkta tema, o mokytojai buvo pakviesti į paskaitą apie gimtosios kalbos reikšmę. Po darbingos dienos olimpiados dalyviai, savarankiškai arba vadovaujant gidui, apžiūrėjo Druskininkus. Poilsio akimirkas paįvairino apsilankymas vandens parke ar vandens pramogos nakvynės vietose.
Didžiuojamės, kad Dovydas užsienio lietuviškų mokyklų mokinių 9–10 klasių grupėje pelnė pirmą vietą. Vaikinas gavo I-ojo laipsnio diplomą, medalį ir rėmėjų dovanas.
Nuoširdžiai sveikiname Dovydą ir dėkojame Druskininkų „Ryto“ gimnazijai ir olimpiados organizatoriams už šiltą priėmimą!

AGe

Mūsų devintokas – Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatas! (Foto: A. Geibel)
Mūsų devintokas – Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatas! (Foto: A. Geibel)
Mūsų devintokas – Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatas! (Foto: A. Geibel)
Mūsų devintokas – Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatas! (Foto: A. Geibel)
Mūsų devintokas – Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatas! (Foto: A. Geibel)
Mūsų devintokas – Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatas! (Foto: A. Geibel)
Mūsų devintokas – Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatas! (Foto: A. Geibel)
Mūsų devintokas – Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados laureatas! (Foto: A. Geibel)