„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“

„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)

Gegužės 10 d. gimnazijoje lankėsi „Stalo teatro“ aktoriai iš Vilniaus. 5–12 klasių mokiniams jie pristatė spektaklį „Sekretai iš būtųjų laikų“. Žiūrovai susipažino su keturiais Lietuvos istorijos epizodais: karaliaus Mindaugo karūnavimu, Žalgirio mūšiu, Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija bei šv. Kazimiero asmenybe.
Iš po užmaršties smėlio buvo atkasamos praeities paslaptys: viena kitą keičiančiose skaidrėse atgijo tapybos reprodukcijos ir vaikų piešiniai, sujudo daiktų šešėliai. Žiūrovai patys galėjo dalyvauti spektaklyje, gėrėjosi režisierės ir aktorės Saulės Degutytės energija bei nuostabiu Sauliaus Čėplos balsu.
Vėliau gimnazistai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse – piešė istorines asmenybes ar jiems priklausiusius daiktus. Mokinių darbai atgijo projektoriaus šviesoje, stovėdami šalia jų, piešinių autoriai patys jautėsi taip, lyg būtų tapę istorinių įvykių dalyviais.
Svečius, keliausiančius į Belgiją ir Liuksemburgą, šiltai sutiko ir išlydėjo gimnazijos vadovės Rasa Weiß ir Irena Sattler.
AGe

„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)
„Stalo teatro“ spektaklis „Sekretai iš būtųjų laikų“ (Foto: A. Geibel)