Susipažinimas su projektu „SolarButterfly“

Exkursion zum „Solar Butterfly“ (Foto: Lea S.)
Susipažinimas su projektu „SolarButterfly“ (Foto: Lea S.)

Gegužės 11 d. 12 klasės išplėstinių fizikos bei politikos ir ekonomikos kursų mokiniai ir vienas bendrąjį fizikos kursą lankantis gimnazistas nuvyko į Hepenheimą, kur susipažino su tvarumo projektu „SolarButterfly“. Grupę lydėjo fizikos mokytojas Dimitrios Kostopoulos, išvyką organizavo politikos ir ekonomikos mokytoja dr. Gabriele Hoffmann.
Drugelio formos „SolarButterfly“ mažasis namas (angl. tiny house) sveria apie tris tonas ir yra maitinamas saulės energija. Namelis ant ratų, velkamas „Tesla“ markės automobilio, yra pagamintas iš vandenyne rastų šiukšlių. Šveicarijos klimato kaitos aktyvistai skleidžia žinią apie klimato kaitą, savo projektu rodo teigiamą pavyzdį ir ragina imtis tvarių pokyčių. „Saulės drugys“ su nuolat kintančia savanorių komanda po visą pasaulį keliaus ketverius metus.
Kadangi šis ypatingas namelis stovėjo priešais „Jäger Fischer GmbH“ įmonę, grupė joje apsilankė. Gimnazistai apžiūrėjo konteinerius su saulės baterijomis, stebėjosi dirbtinio intelekto panaudojimo galimybėmis ir išmaniųjų namų sistemos „Opus“ funkcijomis.
AGe

Exkursion zum „Solar Butterfly“ (Foto: Lea S.)
Susipažinimas su projektu „SolarButterfly“ (Foto: Lea S.)
Exkursion zum „Solar Butterfly“ (Foto: Lea S.)
Susipažinimas su projektu „SolarButterfly“ (Foto: Lea S.)
Exkursion zum „Solar Butterfly“ (Foto: Lea S.)
Susipažinimas su projektu „SolarButterfly“ (Foto: Lea S.)
Exkursion zum „Solar Butterfly“ (Foto: Lea S.)
Susipažinimas su projektu „SolarButterfly“ (Foto: Lea S.)