Vilniaus dienos

Vilniaus dienos (Foto: A. Geibel)
Vilniaus dienos (Foto: A. Geibel)

Gegužės 15–17 dienomis mūsų mokykloje buvo švenčiamas Lietuvos sostinės 700-asis gimtadienis. Gimnazijoje buvo surengtos Vilniaus dienos, kurias organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta Geibel.
Lietuvos pažinimo mokytojas Povilas Villuveit parengė devynias stoteles, gimnazistus kvietė atlikti įvairias užduotis ir gilinti savo žinias apie Vilnių. Koridoriuose kabėjo jo mokinių sukurti plakatai, buvo galima pavartyti gimnazistų pieštą komiksą apie baziliską, pasigėrėti kitais kūrybiniais darbais, skirtais gražiam Vilniaus jubiliejui paminėti.
Mažieji mokiniai per Lietuvos pažinimo pamokas su mokytoja Inesa Grikšaite-Lendraitiene kūrybiškai pažvelgė į legendą apie lemtingą Gedimino sapną – sukūrė spalvingą stendą bei vaizdo klipą.
Per Lietuvos istorijos pamokas mokytojos Dalės Kriščiūnienės mokiniai parengė prezentacijas ir aptarė Gedimino laiškus, Vilniaus katedros istoriją bei šv. Kazimiero asmenybę.
Muzikinį sveikinimą Vilniui su grupele gimnazistų ruošė muzikos mokytojas Gintaras Ručys. Dailės mokytoja Aina Janulionienė mokinius skatino piešti jubiliejaus atvirukus ir kurti kitus darbelius.
Per lietuvių kalbos ir Lietuvos pažinimo pamokas gimnazistai kūrė eilėraščius, užrašė savo prisiminimus apie Vilnių ir ruošė pateiktis. Gimnazijos interneto puslapyje nuo pat pirmadienio ryto puikavosi penktokių Augustės V. ir Mėtos M. kūrybinis sveikinimas Lietuvos sostinei 700-mečio proga. Be to, mokytoja Asta Geibel paruošė įdomią viktoriną „Vilniaus abėcėlė“.
Birželio pradžioje vyks susitikimas su Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos atstovais – projekto „Vilnius: iš praeities į dabartį“ partneriais.

AGe

6-tos klasės mokiniai pristatė Geležinio Vilko legendą susukdami trumpą vaizdo klipą

Vilniaus dienos (Foto: A. Geibel)
Vilniaus dienos (Foto: A. Geibel)
Vilniaus dienos (Foto: A. Geibel)
Vilniaus dienos (Foto: A. Geibel)
Vilniaus dienos (Foto: A. Geibel)
Vilniaus dienos (Foto: A. Geibel)
Vilniaus dienos (Foto: A. Geibel)
Vilniaus dienos (Foto: A. Geibel)