Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)

Pasaulinės sveikatos apsaugos organizacijos nariai 1987 metais gegužės 31-ąją paskelbė Pasauline diena be tabako. Ji skirta supažindinti visuomenę su rūkymo keliama žala, rūkančiuosius paskatinti atsisakyti šio žalingo įpročio.
Šią dieną bendrabučio auklėtoja Audronė Ručienė kartu su bendrabučio Mokinių taryba ir dailės mokytoja Aina Janulioniene gimnazijoje organizavo tabako vartojimo prevencinę akciją „Imk obuolį vietoj cigaretės“. Prieš pamokas mokiniai Adomas K. ir Vakaris K. įprastoje rūkymo vietoje įtaisė plakatą, kuriame Karolio Š. parašytas tekstas „Diena be tabako” rūkorius ragino bent vieną dieną susilaikyti nerūkius.
Gimnazijos fojė stovėjo stendas su Gabrielės V. užrašytu skelbimu apie Pasaulinę dieną be tabako. Stende buvo prisegti mokinių iš popieriaus iškirpti obuoliai su informacija apie rūkymo žalą. Šalia gulėjo didžiuliai dekoratyviniai obuoliai, kuriuos iš kamuolių pagamino Angelina O. ir Gabrielė J.
Į pamokas atėjusius mokinius ir mokytojus Ana B., Viktorija B. ir Kotryna D. kvietė prisidėti prie akcijos ir iš pintinės pasiimti po obuolį. Ieva L., Laura S. G., Gustė U., Gabrielė J. ir Adomas K. pasitiko ateinančius mokinius ir mokytojus ir jiems siūlė raštu pasamprotauti apie rūkymo žalą.
Mokiniai ir mokytojai mielai rašė savo mintis ant iš popieriaus iškirptų obuolių ir juos segė į stendą. Po pietų jis buvo pilnas informacijos apie neigiamas šio žalingo įpročio pasekmes.
AR

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)
Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako (Foto: A. Ručienė)