Projektų savaitė 2023

Projektų savaitė 2023 (Foto: A. Geibel)
Projektų savaitė 2023 (Foto: A. Geibel)

Paskutinę savaitę prieš vasaros atostogas Vasario 16-osios gimnazija surengė projektų savaitę. Mokiniams buvo pasiūlyta net dvylika skirtingų projektų, ir gimnazistai galėjo rinktis, kokioje srityje norės išbandyti savo jėgas. Apsispręsti tikrai buvo nelengva, nes mokinių laukė daugybė įdomių veiklų: kryžių puošimas, kūrybinis atliekų perdirbimas, lauko šachmatų gamyba, darbas mokyklos darže, debatai, chemijos eksperimentai, fizikos bandymai, „Minecraft“ elektroninis sportas ir skaitmeninės mokyklos statybos, susipažinimas su istorija, šokiai, klasės bendruomenės stiprinimas ir žurnalizmas.
Mokytojai Aina Janulionienė ir Gintaras Ručys iš įvairiausių klasių subūrė dailei gabius mokinius. Naudodamiesi įvairiausiomis priemonėmis, pagal atrinktus gražiausius eskizus gimnazistai dekoravo kryžius, kurie bus pakabinti kiekvienoje klasėje ir lydės mokinius į naujus mokslo metus. Idėjos autorius – dr. Virginijus Grigutis.
Tik priartėjus prie 13 klasės patalpos, buvo girdėti, kaip intensyviai dirba būrys mokinių, pasirinkusių projektą „Kiekviena diena ateičiai“. Su mokytoja Sandra Haffa, pasitelkę savo kūrybiškumą, nereikalingus daiktus jie bandė paversti naudingais. Pavyzdžiui, iš senų knygų buvo gaminamas naujas stalas.
Lauke vyko sparti lauko šachmatų lentos ir figūrų gamyba. Sunkiai triūsti šviečiant karštai saulei buvo verta: mokiniai ir mokytojai džiaugėsi savo darbo rezultatais ir nekantrauja kartu išbandyti lauko šachmatus. Labai ačiū mokytojui Arūnui Taurui, mokytojoms Angelai Maximini ir Annai Engert bei ūkvedžiams.
Žaliuojančiame mokyklos darže mokytoja Anka Weber su savo projekto dalyviais tvarkė ir ravėjo lysves. Kadangi trūko komposto, gimnazistai mokėsi, kaip jį reikia tinkamai paruošti.
Mokytojos Karin Pollitt ir Asta Geibel buvo atsakingos už debatus. Tris dienas vyko „žodžių kovos“, mokiniai atliko įvairias užduotis ir ruošėsi debatams, kuriuos ketvirtadienį išgirs kitų veiklų dalyviai. Beje, projektas kitais mokslo metais žada peraugti į debatų būrelį.
Chemijos eksperimentai su mokytoju Holger Schaefer vyko chemijos kabinete, kur mokiniai galėjo savarankiškai eksperimentuoti su įvairiausiomis medžiagomis.
Keli dvyliktos klasės mokiniai ir mokytojas Dimitrios Kostopoulos taisė senus fizikos prietaisus ir su jais atliko bandymus. Ne viskas išsyk pavykdavo. Vienas iš projekto dalyvių sakė, kad prietaisas gerai neveikia, kadangi dabar pilnatis. Kažin, ar galima tuo tikėti?
„Minecraft“ yra kompiuterinis žaidimas, kurį galima žaisti vienam arba kartu su draugais: kartu statyti ir keliauti po pasaulį be ribų. Mokytojai Robertas Lendraitis ir Marcel Ruschau su mokiniais susitiko kompiuterių klasėje ir virtualioje erdvėje kartu statė mokyklą, bendrabutį ir Renhofo pilį.
Mokytojos Monika Bischoff, Dalė Kriščiūnienė ir Marija Schaefer kartu su savo grupe surengė dvi išvykas. Pirmadienį gimnazistai galėjo pasimokyti Wormso istorijos ir pasivaikščioti po nuostabų senamiestį bei apsilankyti katedroje. Antradienį grupė lankėsi Osthofeno koncentracijos stovykloje.
Iš bendrabučio salės per visą kiemą girdėjosi įvairių žanrų muzika ir batų trypimas. Mokytojas Rainer Uhle kartu su šokių trenere tris dienas mokė įdomiausių šokių judesių, kuriuos šokėjai pademonstruos ketvirtadienį, per projektų pristatymo dieną.
Penkta ir šešta klasės su mokytojomis Angela Parsa ir Andrea Guenther kiekvieną dieną veikė vis kažką naujo. Pirmadienį visi važiavo į Viernheimo pramogų parką, kur mokiniai galėjo karstytis po medžius. Antradienį liko mokykloje ir parke su instruktore atliko jogos pratimus. Trečiadienį su nakvyne išvyko į Lindenfelsą.
Mokiniai, pasirinkę projektą „Mes – žurnalistai“, su mokytoju Jens Zorn kiekvieną dieną vaikščiojo po mokyklą ir filmavo projektų veiklas, ėmė interviu iš mokytojų ir gimnazistų, įamžino jų pažangą.
Šiais metais, kitaip nei praėjusiais mokslo metais, gimnazistai turėjo galimybę pabūti su kitų klasių mokiniais, artimiau susipažinti ir susidraugauti. Buvo galima pasisemti patirties ir įspūdžių iš visų siūlomų veiklų. Tai tobulas būdas baigti mokslo metus ir pasitikti vasaros atostogas. Nuoširdžiai dėkojame Vasario 16-osios gimnazijos tėvų fondui, be kurio paramos daugelis projektų nebūtų įvykę.

Gustė U. (9 kl.)


Projektų savaitė 2023 – Kryžių dekoravimas

Projektų savaitė 2023 – Sodo šachmatai

Projektų savaitė 2023 – Fizikiniai bandymai

Projektų savaitė 2023 – Visokie darbeliai ir tyrinėjimai mokyklos sode

Projektų savaitė 2023 – Žodžių kovos

Projektų savaitė 2023 – E-Sportas: Minecraft Survival

Projektų savaitė 2023 – Phywe – chemijos eksperimentai

Projektų savaitė 2023 – Šokių užsiėmimai: grupiniai ir poriniai šokiai