Viešnia iš Klaipėdos universiteto

Viešnia iš Klaipėdos universiteto (Foto: I. G. Lendraitienė)
Viešnia iš Klaipėdos universiteto (Foto: I. G. Lendraitienė)rpt

Vasario 22 d. į mūsų gimnaziją užsuko Klaipėdos universiteto dėstytoja bei kursų užsienio lituanistinio švietimo vykdytojams vadovė dr. Kristina Blockytė-Naujokė.
9–10 klasių mokiniams ir kelioms mokytojoms viešnia pasakojo apie Mažąją Lietuvą – jauniausią etnografinį regioną. Ji pristatė gražiausias to krašto vietas, tautinį kostiumą ir lietuvninkų žemės architektūrą, pabrėžė lietuviškos raštijos lopšiu vadinamo regiono svarbą. Dėstytojos pristatymas žingsnis po žingsnio tapo tikru protmūšiu: ir gimnazistai, ir jų mokytojos spėliojo, ką reiškia šišioniškių tarmės žodžiai, bandė įminti unikaliose kurėnų vėtrungėse užkoduotų ženklų reikšmę. Vienam mokiniui netgi pavyko atspėti prūsiška arfa vadinamo instrumento skambesį. Viešnia džiaugėsi išradingais atsakymais ir dalijo dovanėles.
Kalbėdama apie senųjų pamario gyventojų pasilinksminimus ir tradicinius valgius, dr. K. Blockytė-Naujokė nustebino pasakymu, kad deda daug pastangų, jog Šiupinio šventė taptų nacionaline vertybe ir būtų įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Dėstytoja papasakojo apie Klaipėdos universitetą – savo antruosius namus. Tai vienintelis universitetas Lietuvoje, turintis savo laivyną. Viešnia gyrė studentų darbus ir džiaugėsi EU-CONEXUS universitetų tinklo bendradarbiavimu. Susitikimą dr. K. Blockytė-Naujokė, kurios juokas dar ilgai skambės lietuvių kalbos ir literatūros kabinete, pakvietė užbaigti linksma daina.
Vėliau mokytoja Inesa Grikšaitė-Lendraitienė viešnią palydėjo pas gimnazijos vadoves, aprodė jai mokyklos erdves ir Renhofo pilį. Ypač įdomus dr. K. Blockytei-Naujokei pasirodė Lietuvių kultūros institutas, kurio archyvuose ji ieškojo įrašų apie Šiupinio šventę Vokietijoje. Kitą dieną viešnia iš Klaipėdos išvyko į Štutgarto lietuvių bendruomenės organizuojamą šventę.
Iki kitų malonių susitikimų!
AGe

Viešnia iš Klaipėdos universiteto (Foto: I. G. Lendraitienė)
Viešnia iš Klaipėdos universiteto (Foto: I. G. Lendraitienė)qrf_vivi