Bergštrasės ir Odenvaldo apskričių jaunimo akademija

Die Jugendakademie Bergstraße – Odenwald (Foto: Thalisa und Emilia)
Bergštrasės ir Odenvaldo apskričių jaunimo akademija (Foto: Thalisa und Emilia)

Daugelį metų per vasaros atostogas vykusią Atostogų akademiją 2003 m. birželio mėnesį pakeitė Jaunimo akademija. Ją organizuoja Bergštrasės ir Odenvaldo apskričių švietimo skyrius kartu su už gabių ir talentingų mokinių ugdymą atsakingu akademijos vadovu Christian Wolff. 5 –10 klasių mokinius į šią akademiją rekomenduoja jų mokyklos. Užsiregistravę moksleiviai gali lankyti užsiėmimus, kurie vyksta penktadienio popietėmis arba šeštadieniais.
Atostogų akademija keletą kartų vyko ir Vasario 16-osios gimnazijoje, Jaunimo akademijoje mūsų mokyklai atstovauja chemijos mokytojas dr. Holger Schaefer. Dalyviams jis siūlo seminarą „Gyvybės eliksyras – vanduo“.
Praėjusių metų rugsėjį Thalissa ir Emilia, dvi mūsų gimnazijos dešimtokės, dalyvavo Jaunimo akademijos organizuotame praktiniame užsiėmime „Žydų istorija Michelštate“. Kartu su įvairių Bergštrasės ir Odenvaldo apskričių mokyklų 8–10 klasių mokiniais jos nuvyko į Michelštato gimnaziją, ten istorijos mokytojas Jaunimo akademijos dalyvius supažindino su žydų praeitimi ir kultūriniu palikimu. Istorikas kartu su gide grupę lydėjo po miestelį. Klausydamiesi įdomių pasakojimų, mokiniai aplankė rotušę, sinagogą ir žydų kapines.
Lapkritį dešimtokės lankėsi seminare „Įvadas į astronomiją“. Jis vyko Hepenheime, Štarkenburgo observatorijoje, kur buvo atrasta beveik 60 mažųjų planetų. Bergštrasės ir Odenvaldo jaunimo akademijos vadovas skaitė įdomią paskaitą apie astronomiją. Viktorinoje linksmai pasitikrinę žinias, mokiniai leidosi į pažintinę ekskursiją po observatoriją. Dėl netinkamų oro sąlygų planas stebėti Saulę liko neįgyvendintas, bet dalyviai nuodugniau sužinojo, kaip veikia teleskopas. Be to, seminaro vadovas parodė programėlę, kuri leidžia žvaigždes stebėti išmaniuoju telefonu arba kompiuteriu.
Aktualią programą galima rasti čia: https://jugendakademie-bow.de/.
Jei susidomėjote ir norite tapti Jaunimo akademijos dalyviais, kreipkitės į dr. Maximini (angela.maximini@litauischesgymnasium.de) arba į dr. Hoffmann (gabriele.hoffmann@litauischesgymnasium.de).
AGe

Die Jugendakademie Bergstraße – Odenwald (Foto: Thalisa und Emilia)
Bergštrasės ir Odenvaldo apskričių jaunimo akademija (Foto: Thalisa und Emilia)
Die Jugendakademie Bergstraße – Odenwald (Foto: Thalisa und Emilia)
Bergštrasės ir Odenvaldo apskričių jaunimo akademija (Foto: Thalisa und Emilia)
Die Jugendakademie Bergstraße – Odenwald (Foto: Thalisa und Emilia)
Bergštrasės ir Odenvaldo apskričių jaunimo akademija (Foto: Thalisa und Emilia)