Trumpųjų filmų kūrimo konsultuojamojo ugdymo paskaita


Praktische Filmübungen im Unterricht – Kurzfilmcoaching in Klasse 11 (Foto: Dr.G.Hoffmann)
Trumpųjų filmų kūrimo konsultuojamojo ugdymo paskaita (Foto: Dr.G.Hoffmann)

Vasario 14 d. kino pedagogas Urs Daun, jau antrą kartą viešintis mūsų gimnazijoje, vedė trumpųjų fimų kūrimo konsultuojamojo ugdymo paskaitą. Renginys vyko bendradarbiaujant su Vokietijos filmų institutu (iniciatorė dr. Gabriele Hoffmann).

Po teorinės įžangos 11 klasės mokiniai kibo į darbą: parašė scenrijų, pasiskirstė vaidmenimis ir užduotimis. Kadangi paskaita vyko per šv. Valentino dieną, filmo temą rasti nebuvo sunku. Mokinė, vardu Maria, pamokoje svajoja apie savo mylimąjį. Ją garsiai „pažadina“ supykusi mokytoja. Rūta puikiai suvaidino pagrindinę heroję Marią, Danil atiteko svajonių princo vaidmuo. Nojus ir Marija įsijautė į dainuojančių bendraklasių vaidmenis, o Kristina įkūnijo pikčiurną mokytoją. Su garso ir vaizdo technika dirbo Leonie, Aida ir Alisa.

Trumpojo fimo „Maria“ epizodus gimnazistai filmavo kelias valandas, o nufilmuotos medžiagos montavimui prireikė dar dviejų valandų. Vienuoliktokai buvo vieningos nuomonės – filmavimas labai įdomus, bet tikrai nelengvas darbas.

A.D.