Rekolekcijos, 2018


Rekolekcijos (Foto: Dr. V. Grigutis)
Rekolekcijos (Foto: Dr. V. Grigutis)

Vasario 19 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi dr. Baerbel Kilian iš Lampertheimo. Ponia Kilian yra šeimos gydytoja ir dirba Manheimo kalėjime. Susitikime su viešnia dalyvavo 7a ir 9b klasių mokiniai.

Kiekvienas susitikimas buvo pradėtas jaunimo pamėgtomis Taizé pamaldomis. Jas laikė gimnazijos kapelionas dr. Virginijus Grigutis drauge su evangelikų kunigu Reinhald Fuhr. Po trumpos dvasinio susikaupimo valandėlės ponia Kilian pasidalino savo ilgamete darbo su įkalintaisiais patirtimi. Gydytoja mielai atsakinėjo į mokinių užduodamus klausimus, kvietė atsisakyti vyraujančių stereotipų apie nuteistųjų gyvenimą anapus grotų ir pažvelgti į juos kaip mūsų visuomenes narius. Šie žmonės, pasak viešnios, nepaisant jų padarytų nusikaltimų, yra verti humaniško elgesio ir supratimo, mūsų maldų bei gerų darbų. Tai yra mūsų krikščioniška pareiga: „Buvau kalinys ir jūs mane aplankėte…“ (Mt 25,36 ).

Nuoširdžiai dėkojame poniai Kilian už apsilankymą mūsų gimnazijoje ir nuoširdų pasidalijimą savo mintimis bei patirtimi.


Rekolekcijos (Foto: Dr. V. Grigutis)
Rekolekcijos (Foto: Dr. V. Grigutis)