Meno kolektyvų festivalis Vilniuje

Meno kolektyvų festivalis Vilniuje (Foto: A. ir G. Ručiai)
Meno kolektyvų festivalis Vilniuje (Foto: A. ir G. Ručiai)

Vasario 16-osios gimnazijos mokinių ansamblis (vadovai Audronė Ručienė ir Gintaras Ručys) dalyvavo užsienio lietuvių mokyklų meno kolektyvų festivalyje „Darni mūsų dainų ir šokių pynė“. Jis vyko lapkričio 21–22 dienomis Lietuvoje, Vilniaus mieste. Festivalį organizavo Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyrius.

Tarptautiniame festivalyje pasirodė liaudiškų šokių ir dainų kolektyvai iš Lenkijos Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos, Baltarusijos Rimdžiūnų vidurinės mokyklos, Latvijos Rygos lietuvių vidurinės mokyklos, Baltarusijos Pelesos vidurinės mokyklos, Riešės gimnazijos, Vilniaus lietuvių namų ir šokių studija iš Didžiosios Britanijos.

Festivalio programa buvo įvairi ir spalvinga. Mūsų gimnazijos šokėjai ir muzikantai atliko keturis kūrinius. Renginiui pasibaigus, visiems ansambliams buvo įteikti padėkos raštai ir skirtos nominacijos. Vasario 16-osios gimnazistų ansamblis paskelbtas originaliausiu ansambliu. Gimnazijos ansamblis festivalyje buvo vienintelis, kurio šokėjus lydėjo muzikantų grojimas.

Šokančiais ir grojančiais gimnazistais pasidžiaugti susirinko nemažas mamyčių, tėvelių ir senelių būrys.

Visi dalyviai buvo pakviesti į šventiškus pietus. Po pietų buvo galima pasivaikščioti po Vilniaus senamiestį, o vakare festivalio dalyviai iškeliavo į kino teatrą. Kitą dieną organizatoriai pakvietė į ekskursiją po Anykščių apylinkes. Aplankytas Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje stūksantis Puntuko akmuo, Anykščių šilelio medžių lajų takas, antkapinis paminklas Jonui Biliūnui (Laimės žiburys). Pabuvota Arklio muziejuje ir amatų dirbtuvėse „Duonos kelias“, kur kiekvienam buvo galima pačiam suformuoti ir duonkepėje išsikepti savo duonos gabalėlį.

Už kelionės finansinę paramą nuoširdžiai dėkojame Gimnazijos draugų ir rėmėjų draugijai.

AR