Advento susikaupimo valandėlė

Šv. Mikalojus išgelbsti laivą nuo sudužimo. Gentile di Niccolò 1425 m.
Šv. Mikalojus išgelbsti laivą nuo sudužimo. Gentile di Niccolò 1425 m.

Susikaupimo valandėlė buvo pradėta Dievo žodžio pamaldomis, skirtomis paminėti šv. Mikalojų, dažnai painiojamą su Kalėdų Seneliu. Šventasis Miros vyskupas Mikalojus, kurio diena minima gruodžio 6d., pasižymėjo tuo, kad jis buvo didis geradarys ir pagalbininkas, savo gyvenimu liudijęs, jog Dieve ir tikėjime slypi kiekvienos dovanos šaknys.

Po trumpos dvasinio susikaupimo valandėlės ponia Kilian pasidalino savo ilgamete darbo su įkalintaisiais patirtimi. Gydytoja mielai atsakinėjo į mokinių gausiai užduodamus klausimus ir kvietė laužyti vyraujančius stereotipus apie nuteistųjų gyvenimą anapus grotų. Jie dažnai primena skęstančio laivo žmones iš legendos apie šv. Mikalojų. Kaip ir skęstantieji, jie yra blaškomi baimės, vienišumo ir kaltės jausmų, tiesia savo rankas, šaukdamiesi pagalbos.

Nuoširdžiai dėkojame poniai Kilian už apsilankymą mūsų gimnazijoje ir nuoširdų pasidalijimą savo mintimis bei patirtimi.

VG

Šv. Mikalojus išgelbsti laivą nuo sudužimo. Gentile di Niccolò 1425 m.
Šv. Mikalojus išgelbsti laivą nuo sudužimo. Gentile di Niccolò 1425 m.