Europos projekto diena

Europaprojekttag der Schulen 2021 (Foto: Justinas G.)
Europos projekto diena (Foto: Justinas G.)

Europos projekto dienos proga (vok. Europa-Projekttag) birželio 15 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi du politikai – Europos Parlamento pirmininko pavaduotoja Nicola Beer bei Bundestago narys Till Mansmann. Susitikimas, kurį organizavo ir koordinavo vyresniųjų klasių vadovė dr. Gabriele Hoffmann, buvo rengiamas bendradarbiaujant su Europos liberalų sąjungos biuru Berlyne ir jo vadovu dr. Gernot Diehlmann.
Europos projekto diena prasidėjo daina „Raudoni vakarai“, priminusia vakarykštį masinių trėmimų pradžios aštuoniasdešimtmečio minėjimą. Pasirodymą paruošė muzikos mokytojas Gintaras Ručys. Vėliau politikai atidarė meno kūrinių parodą, kurią dailės mokytoja Aina Janulionienė parengė su trylika gimnazistų. Dvyliktokas Justinas G., įamžinęs ir projekto dienos akimirkas, pristatė savo fotografijas iš įvairių Europos kampelių. Svečiai apžiūrėjo mokinių darbus ir iš juos kūrusių gimnazistų sužinojo, kokias idėjas jaunieji menininkai norėjo perteikti. Renginio pabaigoje politikai susitiko su 11 ir 12 klasių mokiniais ir išsamiai atsakinėjo į gimnazistų klausimus.

AD