Pagaliau sulaukėme svečių iš Liuksemburgo!

Pagaliau sulaukėme svečių iš Liuksemburgo! (Foto: A. D'Elia)
Pagaliau sulaukėme svečių iš Liuksemburgo! (Foto: A. D’Elia)

Gegužės 19 d. didžiulis būrys Liuksemburgo I Europos mokyklos atstovų sugužėjo į Renhofo pilies salę. Lina Talačkienė, Jurgita Orlovaitė ir Kęstutis Kriaučionis, šios mokyklos mokytojai, atlydėjo net dvidešimt devynis savo ugdytinius.
Susitikimo organizatorė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta D`Elia pirmiausia perskaitė nuoširdų dėl ligos į renginį negalėjusios atvykti direktorės pavaduotojos Irenos Sattler sveikinimą. Ilgai autobuse sėdėjusius svečius pašokti kvietė Audronės Ručienės vadovaujami Vasario 16-osios gimnazijos šokėjai. Netrukus pilies salėje sukosi abiejų mokyklų moksleivių ir mokytojų rateliai. Pašokę lietuvaičiai iš Liuksemburgo pristatė lyrinę kompoziciją „Žmogus iš Lietuvos“.
Antroji susitikimo dalis buvo skirta Romo Kalantos tragiškos žūties 50-mečiui paminėti. Aštuntokė Leticija M. dainavo dainą, skirtą disidentui, jai akomponavo muzikos mokytojas Gintaras Ručys. 9 ir 10 klasių mokinės Karolina D., Izabelė Š. ir Ieva L. pristatė prezentaciją apie R. Kalantą ir antitarybinius protestus, vadinamus „Kauno pavasariu“. Pateiktį, kurią padėjo parengti lietuvių kalbos mokytoja, puošė septintokės Julijos G. ir devintokės Evos M. piešiniai. Merginas šia tema paragino piešti dailės mokytoja Aina Janulionienė.
Atsakinėdami į „Kahoot“ viktorinos klausimus ne tik apie Romą Kalantą, bet ir apie Vokietijos Vasario 16-osios gimnaziją, susitikimo dalyviai tikrinosi savo žinias. Viktorinos nugalėtojai buvo apdovanoti saldžiais prizais.
Vėliau mokytoja Asta svečiams aprodė pilį ir gimnazijos erdves. Mokyklos valgykloje visi ragavo šaltibarčių ir bulvių plokštainio. Po pietų Hiutenfeldo bendruomenės namuose vyko draugiškos krepšinio rungtynės, kurias surengė sporto mokytojas Arūnas Tauras.
Džiaugiamės, kad dvejus metus planuotas ir dėl koronaviruso keletą kartų nukeltas susitikimas pagaliau įvyko. Užsimezgė ir auga tikrai graži draugystė!
AD