Iniciatyvos „digi_space, the makerspace“ projektai

Workshop: Luftqualität messen mit der SenseBox (Foto: Dr. A. Maximini)
Iniciatyvos „digi_space, the makerspace“ projektai (Foto: Dr. A. Maximini)

Mūsų mokiniai – Arved Sch., Daniel M., Ieva L., Leif B. bei Gregor V. – nuo gegužės mėnesio kiekvieną trečiadienį kompiuterių klasėje kartu su savo mokytoja dr. Angela Maximini atlikinėjo tyrimus – matavo oro taršą.
Aštuntokai ir dešimtokai dalyvauja projekte, kurio metu visoje Pietų Heseno žemėje tiriama oro kokybė. Įvairias veiklas (ir šį projektą) remia Bergštrasės apskritis, įkūrusi iniciatyvą „digi_space, the makerspace“, skatinančią mokyklų skaitmenizaciją.
Mūsų gimnazistai ne tik įrengė savo tyrimų stotį ir rinko duomenis, bet ir nuotoliniu būdu bendradarbiavo su kitais Pietų Heseno žemės mokiniais ir jaunimu iš MINT (matematikos, informatikos, gamtos mokslų ir technikos) centrų. Jaunųjų tyrėjų surinkti temperatūros, drėgmės ir oro užterštumo duomenys išanalizuoti ir paskelbti interneto žemėlapyje. Mūsų grupės matavimų duomenis galite rasti šiame puslapyje: https://opensensemap.org/ „Air2022 Lit…“.
Birželio 14 d. iniciatyvos „digi_space, the makerspace“ vadovas projekto dalyvius pakvietė aplankyti Orų parką (vok. Wetterpark), esantį Ofenbache. Išvykoje dalyvavo ne tik mūsų gimnazistai, bet ir dar trijų mokyklų bei MINT centrų atstovai. Informatyvios ekskursijos metu jie daug sužinojo apie orus ir klimatą. Be to, visi atliko įdomius eksperimentus ir apžiūrėjo daugybę originalių eksponatų, pasisėmė žinių iš šalia esančių stendų.
AD

Workshop: Luftqualität messen mit der SenseBox (Foto: Dr. A. Maximini)
Iniciatyvos „digi_space, the makerspace“ projektai (Foto: Dr. A. Maximini)
Workshop: Luftqualität messen mit der SenseBox (Foto: Dr. A. Maximini)
Iniciatyvos „digi_space, the makerspace“ projektai (Foto: Dr. A. Maximini)
Workshop: Luftqualität messen mit der SenseBox (Foto: Dr. A. Maximini)
Iniciatyvos „digi_space, the makerspace“ projektai (Foto: Dr. A. Maximini)