Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną

Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: A. Geibel)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: A. Geibel)

Vasario 16 d. mūsų mokyklos bendruomenė šventė Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną. Tądien buvo vykdomos įvairios veiklos, skirtos šiai Lietuvai ir mūsų mokyklai svarbiai datai paminėti.Apsirengę tautiniais rūbais šokių būrelio nariai Noja Š. ir Aldas S. su mokytoja Dale Kriščiūniene visus pasitiko prie įėjimo į mokyklą ir siūlė prisisegti kaspinėlius, pagaminus iš trispalvės juostelės. Mokinius papuošė būrelio vadovė Audronė Ručienė.
Per pirmąsias pamokas mokytojai pasakojo, kodėl švenčiama Vasario 16-oji. Vėliau visose klasėse vyko viktorina „Ką aš žinau apie Lietuvą?“ Jos klausimus parengė mokytojos Inesa Grikšaitė-Lendraitienė ir Dalė Kriščiūnienė.
Informacinėje lentoje buvo galima stebėti mokytojo Roberto Lendraičio parinktus vaizdo įrašus apie Lietuvą. Paskatinti mokytojo Povilo Villuveit, gimnazistai sukūrė žaidimą apie ypatingas asmenybes – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus. Stendą apie istorijos faktus paruošė katalikiško jaunimo grupės vadovė Dalė Kriščiūnienė.
Gimnazijos kieme šalia Vokietijos ir Europos Sąjungos vėliavų suplevėsavo trispalvė, buvo giedamas Lietuvos himnas. Vėliavą iškilmingai kėlė tryliktokai Noja Š. ir Aldas S. Šią ceremoniją mokytojas Armin Sueß filmavo dronu. Geltonais, raudonais ir žaliais balionais mojavo mažieji gimnazistai, o kitų mokinių ir mokytojų rankose plazdėjo mažutės trispalvės. Mokyklos vadovė Rasa Weiß nuoširdžiai pasveikino susirinkusiuosius su gražia švente, savo kalboje direktorė prisiminė Ukrainoje už savo laisvę atkakliai kovojančius žmones.
Šeštoko Tim J. šeima mokytojus pradžiugino ne tik puikiai atrodančia, bet ir skania dovana – Renhofo pilies bokšto formos pyragu. Už skanėstus iš Lietuvos dėkojame septintoko Vėjo K. tėveliams.
Puikiai pavykusią šventę koordinavo direktorės pavaduotoja Irena Sattler bei mokytoja Inesa Grikšaitė-Lendraitienė. Vasario mėnesį gimnazijoje planuojama organizuoti ir daugiau renginių, skirtų Vasario 16-ajai paminėti.

AGe

Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: I. G. Lendraitienė)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: I. G. Lendraitienė)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: I. G. Lendraitienė)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: I. G. Lendraitienė)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: I. G. Lendraitienė)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: I. G. Lendraitienė)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: I. G. Lendraitienė)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: I. G. Lendraitienė)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: I. G. Lendraitienė)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: I. G. Lendraitienė)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: A. Süß)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: A. Süß)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: A. Geibel)
Švenčiame Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo ir gimnazijos vardo dieną (Foto: A. Geibel)